Dobre pomysły, brak szczegółów
Możliwość dłuższego rozliczania czasu pracy jest rozwiązaniem, które zdaniem biznesu najbardziej pomoże rynkowi pracy
Bardziej elastyczna organizacja czasu pracy, nowe prawo upadłościowe, kodeks budowlany oraz stworzenie centrum sądownictwa gospodarczego i zmiana w sposobie płacenia podatku VAT (z memoriałowej na kasową dla małych i średnich firm). – To zmiany zapowiedziane przez premiera Donalda Tuska, które mają pomóc firmom, a tym samym pozytywnie wpłynąć na rynek pracy.
– Czas, w którym Polska skutecznie walczy z kryzysem, czas, w którym Polacy każdego dnia troszczą się o to, aby utrzymać pracę, to nie jest czas, aby podrażać koszty pracy, w żadnym wymiarze – powiedział w piątek premier. A to oznacza, że nie zaproponuje w najbliższym czasie zmian w sposobie płacenia składek na ubezpieczenia społeczne od umów o dzieło i umów-zleceń.
– Za najcenniejsze uznajemy wprowadzenie zmian dotyczących ruchomego czasu pracy i wydłużenia okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy – mówi Jeremi Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan. Przypomina, że w firmach, w których istniało takie rozwiązanie, udało się nie przeprowadzać zwolnień grupowych. Ale ważne będzie, jak te...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta