Recesja nie w Polsce
W Krakowie powstanie technologiczny hub wspierający innowacyjne rozwiązania właściciela sieci T-Mobile – zapowiada w rozmowie z „Rzeczpospolitą” członek zarządu Deutsche Telekom Claudia Nemat
Rz: Jaka jest pani wizja biznesu telekomunikacyjnego dziś i za 5 lat? Wiele firm zastanawia się, co zrobić, aby rosnąć. Deutsche Telekom ma na to pomysł?
Wyjaśnię to ogólnie, odnosząc się do całego europejskiego rynku. Sektor telekomunikacyjny ma dziś przed sobą ogromne wyzwania: specjalne podatki nakładane przez rządy na operatorów, cięcia stawek MTR, akumulacja przetargów na spektrum radiowe, a na niektórych rynkach – nie w Polsce – także recesję.
Aby podołać tym wyzwaniom, moja grupa musi robić dwie rzeczy w tym samym czasie. Po pierwsze to, do czego państwo nawiązujecie, a co ja nazywam „transformacją przychodów", czyli o zdobycie nowych źródeł przychodów, podczas gdy stare topnieją.
Jednak w tym samym czasie musimy zmienić podejście do tego, w jaki sposób „produkujemy" i dostarczamy usługi. Tak naprawdę chodzi więc o to, aby zmienić model tworzenia usług.
A wracając do pytania. Wierzę, że w całej Europie mamy nowe źródło przychodów, czyli mobilną transmisję danych. To dotyczy także Polski.
Dzięki czemu mobilny Internet ma dać wzrosty?
Zwiększenie przychodów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta