Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zmiana etatu nie zmienia zasad liczenia limitu

22 stycznia 2013 | Prawo i praktyka | Joanna Kalinowska

Dni, za które pracownik pobrał wynagrodzenie chorobowe w danym roku sumuje się niezależnie od tego, z jakiego tytułu ono przysługuje i w jakim wymiarze czasy pracy wykonywane były obowiązki.

- Nasza pracownica złożyła wniosek o dodatkowy urlop macierzyński i jednocześnie o możliwość podjęcia w tym czasie pracy w wymiarze 1/4 etatu. Drugiego dnia tego wolnego zachorowała. Była na zwolnieniu lekarskim przez kolejne 27 dni, do 14 stycznia. Za ten okres otrzymała wynagrodzenie chorobowe. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego wróciła do pracy i znów zachorowała od 19 stycznia. Czy w tej sytuacji przysługuje jej prawo do wynagrodzenia chorobowego, czy zasiłku? – pyta czytelnik.

Za czas tej niezdolności do pracy przysługuje pracownicy wynagrodzenie chorobowe. Jednak liczba dni, za które otrzyma to świadczenie, zależy od tego, jaką należność pobierała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 9442

Wydanie: 9442

Spis treści
Zamów abonament