Bilety na siłownię nie korzystają z obniżonej stawki VAT
Do wynajmu kortów do tenisa ziemnego i badmintona, zadaszonego boiska, sali z matami oraz ringu do sportów walki, a także stołów do tenisa stołowego, jako czynności związanych z działalnością obiektów sportowych, należy stosować zasady preferencyjne, tzn. podatek od towarów i usług w wysokości 8 proc.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Łodzi z 4 lutego 2013 r. (IPTPP1/ 443-887/12-4/RG).
Z wnioskiem o wydanie interpretacji wystąpił przedsiębiorca prowadzący klub sportowy, oferujący możliwość m.in. korzystania z siłowni, a także wynajmu kortów, boisk, ringu do sportów walki oraz stołów do tenisa stołowego. W związku z planem zmiany zasad korzystania z siłowni podatnik planuje wprowadzenie biletów uprawniających do jednorazowego wstępu, jak i karnetów na określoną lub nieokreśloną liczbę wstępów w danym okresie.
Wnioskodawca przewiduje możliwość sprzedaży zarówno biletów, jak i karnetów dwojakiego rodzaju: pierwszy, uprawniający wyłącznie do korzystania z siłowni i znajdujących się tam urządzeń oraz drugi, umożliwiający dodatkowo skorzystanie z porady wykwalifikowanego instruktora. Zdaniem przedsiębiorcy, zakup biletu (lub karnetu) wstępu uprawniającego do wstępu na siłownię i korzystania ze znajdujących się tam urządzeń, oferowany zarówno w ramach pierwszego, jak i drugiego rodzaju biletu (lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta