Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Towary należące do różnych klas mogą być podobne

03 kwietnia 2013 | Prawo i praktyka | Oskar Tułodziecki

Gdy sporne oznaczenia są identyczne, należy uwzględnić możliwość powstania konfuzji po stronie odbiorców, nawet w stosunku do towarów, których podobieństwo nie jest bardzo znaczne.

Sąd Pierwszej Instancji Unii Europejskiej oddalił skargę polskiej spółki Atlas sp. z o.o. przeciwko odmowie zarejestrowania słownego znaku wspólnotowego „Artis". W fazie postępowania przed Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) opozycję w tej sprawie złożył uprawniony do wcześniejszego słownego znaku francuskiego o tej samej nazwie.  Odmowa rejestracji nastąpiła z uwagi na stanowisko OHIM o istnieniu ryzyka wprowadzenia odbiorców w błąd. Ponieważ znaki są identyczne, w centrum dyskusji były następujące zagadnienia: czy istnieje podobieństwo pomiędzy towarami, do których odnoszą się oba znaki, czy towary te oferowane są temu samemu kręgowi odbiorców, a wreszcie czy oferowane są w tych samych kanałach dystrybucji.

Materiały budowlane

Wcześniejszy znak francuski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9502

Wydanie: 9502

Spis treści
Zamów abonament