Bagna i górskie powietrze wzmacniają kreatywność
Zajęciom merytorycznym zazwyczaj towarzyszą dodatkowe atrakcje, choć ostatnio oszczędza się na nich najbardziej. Zamiast kolacji bankietowej firmy zamawiają ognisko z kiełbaskami. Rzadko fundowane są wypasione pakiety spa. Ale nie maleje zainteresowanie grami hazardowymi w kasynie.
Za pokój w luksusowym hotelu nad morzem, kosztujący kilkaset złotych za dobę, organizator większej konferencji płaci czasami poza sezonem tylko 35–45 proc. normalnej ceny. W sumie kilkudniowe szkolenie, w zależności od pory roku, standardu zakwaterowania czy regionu kraju, można zorganizować nierzadko nawet za jedną trzecią standardowych kosztów. Zatem przy odrobinie szczęścia, wybierając z głową miejsce, hotel i firmy oferujące usługi dodatkowe, można pokusić się o zorganizowanie firmowego eventu, którego nie powstydziłaby się międzynarodowa korporacja.
Przewidywania, że z powodu ekspansji Internetu tradycyjne konferencje i szkolenia wkrótce staną się zbędne, na razie się nie sprawdzają. Z doświadczeń krajów Europy Zachodniej wynika, że e-learning nie może w pełni zastąpić kontaktu z wykładowcami czy wymiany poglądów w gronie fachowców. Tradycyjne szkolenia i konferencje mają dodatkowo tę zaletę, że pozwalają się skupić na danym zagadnieniu z dala od domu, miejsca pracy i zwykłych obowiązków.
W czasach spowolnienia gospodarczego i wymuszonych oszczędności firmy muszą jednak zwracać uwagę na koszty. Chodzi przede wszystkim o wybór hotelu, bo wydatki na noclegi i wyżywienie są główną pozycją w budżecie każdego organizatora szkolenia czy wyjazdowego eventu.
Tysiąc hoteli do wyboru
Spośród około 1900 hoteli w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta