Polacy stronią od aplikacji
Nie mamy zaufania do pobieranych z Internetu aplikacji na smartfony. A jeśli już z nich korzystamy, to wybieramy programy darmowe.
Aż 13,4 mld razy pobrano w I kwartale aplikacje z czterech największych globalnych e-sklepów z aplikacjami mobilnymi, tzw. app store'ów. Mowa tu o App Store Apple'a, Google Play, Windows Phone Store i BlackBerry World. Wspólnie wypracowały aż 2,2 mld dol. przychodu, podała firma analityczna Canalys.
W Polsce rynek aplikacji mobilnych dopiero się rozwija i wygląda dużo skromniej. Liczba pobrań w lutym wyniosła ok. 40 mln, jak podaje firma Xyologic. Z tego trzy czwarte stanowią aplikacje przeznaczone dla systemu Android pobierane ze sklepu Google Play, ok. 15 proc. to programy dla iOS (systemu mobilnego Apple'a), a 10 proc. – Windows Phone (platforma Microsoftu).
– Od początku roku w polskim oddziale Windows Phone Store balansujemy między 800 tys. a 1,5 mln pobrań aplikacji tygodniowo – twierdzi Eugeniusz Licznarowski z Microsoftu.
40 milionów aplikacji mobilnych pobrali Polacy w lutym tego roku – podaje firma Xyologic
– Polacy wciąż nieufnie podchodzą do kwestii pobierania aplikacji z sieci – dodaje Dominik Łada, redaktor naczelny „iMagazine", pisma poświęconego produktom Apple.
Wskazuje, że aby dana aplikacja przeznaczona na iOS znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej pobieranych tytułów danego dnia w Polsce, wystarczy, że osiągnie 1000 pobrań. Dla porównania: w Stanach Zjednoczonych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta