Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zdobyć realne pieniądze na wirtualny biznes

26 kwietnia 2013 | Prawo i praktyka | Michał Kołtuniak

Masz pomysł na usługę skierowaną do przedsiębiorców lub konsumentów, która może być świadczona w sposób automatyczny np. w sieci lub poprzez urządzenia mobilne? Jeżeli tak, to do zdobycia są dotacje na jej uruchomienie

W grę wchodzi zdobycie dofinansowania nawet na poziomie 600 tys. zł. To maksymalna wartość wsparcia, zgodnie z regułami konkursu dla tzw. działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" programu „Innowacyjna gospodarka". To właśnie z tej części programu finansowane są projekty związane z rozwijaniem firm. Jednak nie wszelkie inwestycje i nie wszystkie firmy mają prawo liczyć na wsparcie. Kto zatem może się ubiegać o pomoc i na jakiego rodzaju projekty?

E-usługi

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że wspierane mogą być wyłącznie te projekty (inwestycje), które zakładają stworzenie nowej usługi i dodatkowo takiej, która jest usługą elektroniczną, świadczoną w sposób automatyczny. Innymi słowy jej obsługa (oferowanie jej) nie może wymagać obecności pracownika firmy (osoby na bieżąco obsługującej). Po drugie jej świadczenie, z jednej strony i korzystanie z niej – z drugiej, nie może wymagać obecności stron w tej samej lokalizacji. Po prostu, zgodnie z definicją ma być świadczona automatycznie.

Ponadto przepisy, które regulują zasady udzielania dotacji, a mowa tu o rozporządzeniu ministra rozwoju regionalnego w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej (DzU z 2013 r., poz. 412), wymieniają także...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9522

Spis treści
Zamów abonament