Deptak jak nowy
Uzdrowiska. Stare kurorty odzyskują blask dzięki rewitalizacji zabytkowych parków i promenad oraz budowie obiektów sportowych.
Legendarny lokal rozrywkowy w dawnym „kursalu”, czyli pijalni wód leczniczych w Ciechocinku, cieszy się nieustającym powodzeniem od kilkudziesięciu lat. Orkiestra zaczyna tu grać do tańca już wczesnym popołudniem. Korzystny wpływ rozrywki na zdrowie doceniano w Ciechocinku od samego początku istnienia kurortu. Każdy chory, jak pisał już 1852 r. w przewodniku dla włocławski lekarz powiatowy doktor Ludwik Kłossowski, „winien się starać, o ile możności, przyjemnie i w towarzystwie czas spędzać, na stosownych zabawach”. Ale dzisiejszym gościom uzdrowiska tańce już nie wystarczą, zwłaszcza że jest wśród nich oprócz kuracjuszy coraz więcej osób, które chcą tu zregenerować siły i poprawić kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. W tym sezonie Ciechocinek ma amatorom sportu i rekreacji o wiele więcej do zaoferowania niż dawniej.
Siłownia pod tężniami
Przed paru tygodniami zakończyła się gruntowna rewitalizacja dwóch zabytkowych parków – Zdrojowego i Tężniowego. Zasadniczo zmieniło się zwłaszcza otoczenie tężni. Na nowych terenach rekreacyjno-sportowych o powierzchni 5 ha powstały trzy boiska o sztucznej nawierzchni do gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona i piłkę ręczną, osłonięte ze wszystkich stron zielenią oraz siłownia na wolnym powietrzu i korty tenisowe. Ponadto budynki z szatniami i natryskami, wypożyczalnie sprzętu sportowego,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta