Aukcja, czyli pilnuj terminów
Wykonawca powinien we własnym zakresie ustalić, którzy z przedsiębiorców zostali zaproszeni do aukcji elektronicznej. Może to być potrzebne do prawidłowego zabezpieczenia swojego interesu
Wykonawcy startujący w przetargach na pamięć znają przepis art. 182 ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (DzU z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm. dalej p.z.p.). Wynika to z tego, że przepis ten stanowi o terminach na wnoszenie odwołań od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiające- go podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany.
W przetargu nieograniczonym, ograniczonym, negocjacjach z ogłoszeniem, negocjacjach bez ogłoszenia, zamówieniu z wolnej, zapytaniu o cenę albo licytacji elektronicznej wykonawcy bardzo rzadko narażają się na odrzucenie odwołania z powodu jego wniesienia po upływie terminu określonego w ustawie na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy.
Problemy natomiast pojawiają się w postępowaniach, w których zamawiający po przeprowadzeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogłoszeniem po dokonaniu oceny ofert w celu wyboru najkorzystniejszej oferty przeprowadza aukcję elektroniczną.
Warto przypomnieć, że aukcja elektroniczna może być zrealizowana po ziszczeniu się dwóch przesłanek: aukcja elektroniczna została...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta