Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak wniosku oznacza rezygnację z mandatu

12 lipca 2013 | Ekonomia | Anna Borysewicz

Trzy dni temu zostałem wybrany na radnego powiatu (wtedy ogłoszono wynik wyborów). Od miesiąca zaś jestem zatrudniony na podstawie bezterminowego kontraktu o pracę w starostwie tego powiatu. Słyszałem, że w sytuacji objęcia mandatu mam obowiązek wystąpić do pracodawcy w określonym terminie o urlop bezpłatny (chyba siedem dni). Czy to jest prawda, a jeżeli tak, to jakie są konsekwencje niezgłoszenia, ewentualnie przekroczenia terminu do złożenia wniosku o udzielenie tej przerwy?

Radny, który przed uzyskaniem mandatu wykonywał pracę w ramach stosunku pracy w starostwie powiatowym lub pełnił funkcję kierownika jednostki organizacyjnej tego powiatu, w którym objął mandat, zobligowany jest do złożenia wniosku o urlop bezpłatny w ciągu siedmiu dni od daty ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9585

Wydanie: 9585

Spis treści
Zamów abonament