Trzeba obliczyć i zaksięgować
Zastosowanie odpowiedniego klucza rozliczeniowego to podstawa ustalenia, jaka wartość z łącznej faktury za spotkanie integracyjne etatowców i klientów spółki pomniejszy podstawę opodatkowania
Niewątpliwie dużym problemem towarzyszącym rozliczaniu wydatków na imprezy integracyjno-szkoleniowe dla pracowników oraz uczestników spoza firmy jest to, że tego typu wydatki ponoszone są najczęściej łącznie. Próżno szukać w przepisach sposobu umożliwiającego podział wydatków. Dodatkowo organy podatkowe nie wskazują klucza rozliczeniowego mającego powszechne zastosowanie do wszystkich podatników, proponując jedynie podział wydatków na koszty podatkowe i niepodatkowe w indywidualnie wydawanych dla przedsiębiorców interpretacjach.
Najczęściej stosowanym kluczem przy rozliczaniu imprez integracyjnych jest klucz osób. Podatnik powinien posiadać listę osób uczestniczących w spotkaniu w podziale na pracowników oraz na osoby spoza firmy, czyli członków rodzin etatowców oraz klientów. Łącznie poniesione wydatki na organizację spotkania należy podzielić przez liczbę uczestników i następnie pomnożyć przez liczbę pracowników. Wynik będzie można zaliczyć do kosztów podatkowych. Pozostała część wydatków powinna zostać zaklasyfikowana do kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów.
Uwaga! Jeżeli spółka organizująca imprezę integracyjną dla pracowników oraz osób trzecich nie będzie w stanie wydzielić wydatków przypadających wyłącznie na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta