Nie ma odpisów od wytworzonej wartości niematerialnej
W przypadku nabycia aportu w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego podatnik nie będzie mógł amortyzować prawa ochronnego na ten znak po wydaniu przez Urząd Patentowy decyzji o jego wpisie do odpowiedniego rejestru.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Łodzi z 23 maja 2013 r. (IPTPB3/ 423-61/13-5/IR).
Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawiła następujące zdarzenie przyszłe: spółka zamierza utworzyć spółkę – córkę (również sp. z o.o.), do której następnie drugi przystępujący wspólnik wniesie aportem prawo ze zgłoszenia znaku towarowego (zgłoszonego zgodnie z art. 123 ustawy Prawo własności przemysłowej, dalej: p.w.p.), tj. znak towarowy w procesie rejestracji.
Prawo ze zgłoszenia znaku towarowego zostanie wniesione w zamian za udziały sp. z o.o. zgodnie z procedurą podwyższenia kapitału zakładowego określoną w kodeksie spółek handlowych. Kapitał zakładowy sp. z o.o. zostanie podwyższony o wartość odpowiadającą wartości rynkowej prawa ze zgłoszenia znaku towarowego, wycenionego przez rzeczoznawcę majątkowego....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta