Pożyczone na wieczne nieoddanie
Klient wypożyczalni nie oddaje samochodu, odchodzący z firmy pracownik zatrzymuje sobie nielegalnie służbowy laptop czy komórkę – przestępstw przywłaszczenia mienia przybywa w Polsce najszybciej.
W całym zeszłym roku doszło do 781 tys. przestępstw kryminalnych, czyli nieco mniej (o 1,5 proc.) niż rok wcześniej. Zarzuty usłyszało 280 tys. osób – wynika z raportu MSW za 2012 rok.
Ich sprawcy upodobali sobie zwłaszcza zachodnie województwa: dolnośląskie, śląskie, lubuskie oraz zachodniopomorskie. Przestępcom trudniej jest działać w spokojnych i mniej uprzemysłowionych wschodnich regionach kraju, gdzie ludzie są mniej zamożni, a więc także okazji jest mniej.
Przykra specyfika stolicy
Przestępstw kryminalnych ogółem przybyło nieco w województwie kujawsko-pomorskim, opolskim i w Warszawie wraz z najbliższą okolicą (raport wyodrębnia ją z województwa mazowieckiego).
Jak to wygląda w przypadku poszczególnych przestępstw?
Liczba kradzieży – jednych z najbardziej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta