Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Specjaliści i fachowcy najszybciej mogą znaleźć nową pracę

14 sierpnia 2013 | Ekonomia | Anita Błaszczak
Większość Polaków szybko znajduje zatrudnienie, choć nie zawsze jest to etatowa posada, a praca na umowę-zlecenie albo kontaktu.
źródło: Rzeczpospolita
Większość Polaków szybko znajduje zatrudnienie, choć nie zawsze jest to etatowa posada, a praca na umowę-zlecenie albo kontaktu.

Ponad połowa ankietowanych Polaków znalazła obecną pracę w dwa miesiące. Jednak według GUS średni czas poszukiwania zajęcia wydłużył się do 11,4 miesiąca.

Sześciu na dziesięciu pracowników z wyższym wykształceniem potrzebowało co najwyżej dwóch miesięcy, by znaleźć swoje obecne zajęcie. Z kolei wśród osób z wykształceniem zawodowym udało się to tylko czterem na dziesięciu badanych. Tak wynika z lipcowego badania, które Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził na zlecenie firmy Work Service na reprezentatywnej próbie 1100 osób, pytając ich o czas poszukiwania obecnej pracy. Zdecydowana większość badanych znalazła ją w ciągu sześciu miesięcy, choć co dziesiątemu zajęło to ponad rok.

Tomasz Hanczarek, prezes giełdowej spółki Work Service, która specjalizuje się w usługach personalnych, potwierdza, że szukający zatrudnienia muszą uzbroić się teraz w cierpliwość. Podaż miejsc pracy – mimo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9613

Wydanie: 9613

Spis treści
Zamów abonament