Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Syria: teletubisie w strefie wojennej

14 sierpnia 2013 | Świat | Agata Kaźmierska

Rozmowy pokojowe w sprawie Syrii mogą się zacząć dopiero w październiku. Wcześniej zaangażowani w nie dyplomaci nie mają czasu.

Do wczoraj wydawało się, że mediacje, podczas których uda się posadzić przy jednym stole wysłanników syryjskiego prezydenta i opozycji, są blisko. Nadzieje pojawiły się, gdy szef rosyjskiej dyplomacji skończył w sobotę w Waszyngtonie trwający pięć godzin maraton rozmów.

Siergiej Ławrow zapowiedział wówczas, że konferencja pokojowa roboczo nazywana Genewa 2 ruszy „jak najszybciej”, a rząd w Damaszku nie będzie już stawiał żadnych wstępnych warunków. „[Sekretarz stanu USA – red.] John Kerry zapewnił mnie, że syryjska opozycja także nie będzie ich stawiać – mówił.

Wczoraj zastępca Ławrowa, wiceminister Giennadij Gatilow, w wywiadzie dla agencji Interfax wyjaśnił, że „jak najszybciej” oznacza dla Rosjan najwcześniej w październiku ze względu na – jak mówił – „napięty harmonogram dyplomatyczny”.

Waszyngton i Moskwa od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9613

Wydanie: 9613

Spis treści
Zamów abonament