Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przestępcy są rozzuchwaleni

14 sierpnia 2013 | Kraj | Grażyna Zawadka
Prof. Brunon Hołyst przekonuje, że nie tylko gangsterzy,  ale też „białe kołnierzyki” mogą uciekać się do ataków na niewygodnych przedstawicieli państwa
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Prof. Brunon Hołyst przekonuje, że nie tylko gangsterzy, ale też „białe kołnierzyki” mogą uciekać się do ataków na niewygodnych przedstawicieli państwa

Odkręcenie śrub w kole auta Pawła Wojtunika to nie akt chuligaństwa – mówi kryminolog.

"Rz": W lewym przednim kole prywatnego samochodu szefa CBA Pawła Wojtunika ktoś odkręcił śruby. Gdyby jechał szybciej, jest niemal pewne, że by się rozbił. Przypadek czy celowe działanie?

Prof. Brunon Hołyst, kryminolog: Myślę, że to nie było przypadkowe i nie był to tylko akt chuligaństwa. Ale  zastrzegam, że znam sprawę z przekazów medialnych. Jeżeli rzeczywiście wszystkie cztery śruby w kole samochodu szefa CBA zostały odkręcone, i każda w takim samym stopniu, to takie działanie wygląda na przemyślane i zaplanowane. Zwłaszcza że chodziło o przednie lewe koło. Jego urwanie w czasie jazdy jest szczególnie niebezpieczne. Samochód od razu ściąga na lewą stronę i w efekcie może dojść do czołowego zderzenia z jadącymi z naprzeciwka samochodami.

Szef CBA w każdą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9613

Wydanie: 9613

Spis treści
Zamów abonament