Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klimatyczna etyka Kalego

19 listopada 2013 | Ekonomia i Rozwój
źródło: materiały prasowe

Czytając ironiczne komentarze w zagranicznej prasie, można odnieść wrażenie, że Polska jest głównym winowajcą zmian klimatycznych spowodowanych emisją dwutlenku węgla.

Andrzej Arendarski

 

Organizacja szczytu klimatycznego w Polsce odbiła się szerokim echem w zagranicznych mediach – nie do końca takim, jakiego życzylibyśmy sobie poświęcając czas i środki na przygotowanie tego wydarzenia.

Niemiecka prasa skrytykowała w kontekście szczytu Polskę, nazywając nasz kraj „największym klimatycznym grzesznikiem w Europie". Jeszcze dalej poszedł „Financial Times", cytując przedstawiciela Greenpeace, według którego organizacja szczytu klimatycznego w Polsce to tak jak zorganizowanie przez ojca chrzestnego rodziny Corleone szczytu poświęconego bezpieczeństwu.

Manipulacja czy ignorancja?

Czytając ironiczne komentarze w zagranicznej prasie można odnieść wrażenie, że Polska jest głównym winowajcą zmian klimatycznych spowodowanych emisją dwutlenku węgla.

Trudno jednoznacznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9693

Wydanie: 9693

Spis treści
Zamów abonament