Zgodnie oświadczamy, że się rozstajemy
Po ugodzie z etatowcem szef wystawia mu nowe świadectwo pracy. Niekoniecznie jednak w ciągu trzech dni od zawarcia tego porozumienia.
- Muszę wydać świadectwo pracy po wyroku sądu i po ugodzie zawartej z pracownikiem. Zmieniany jest tryb rozwiązania umowy na porozumienie stron. Czy taki dokument jest korektą, czy nowym świadectwem? Co z poprzednio wydanym? – pyta czytelniczka.
Precyzyjna odpowiedź jest trudna, bo nie wiemy, czy chodziło np. o wyrok przywracający pracownika na etat, czy o inny spór, w wyniku którego strony jednak postanowiły zgodnie zakończyć współpracę. Nie wiadomo też, czy i na ile szczegółowo przyjęły reguły tego rozstania, np. wskazały, co konkretnie ma być zapisane w dokumencie potwierdzającym przebieg zatrudnienia oraz kiedy go przekazać zwolnionemu.
Po porozumieniu
Zasady wydawania świadectw pracy oraz jego treść określa kodeks pracy i rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta