Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niechciany awans powodem wymówienia

04 sierpnia 2014 | Prawo i praktyka | Anna Abramowska
autor zdjęcia: Paweł Gałka
źródło: Rzeczpospolita

ZMIANA WARUNKÓW | Gdy szef chce się pozbyć podwładnego, powinien zaproponować mu wyższe stanowisko. Łatwiej udowodni mu niekompetencję i zwolni za brak wymiernych efektów pracy na nowej posadzie.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pożegnać niewygodnego pracownika, daj mu awans. Czasem wizja grubszego portfela wystarczy, aby podwładny połknął haczyk i zgodził się objąć stanowisko, na którym... się nie sprawdzi. Wówczas bez problemu szef wręczy mu wypowiedzenie i jako przyczynę poda – tę prawdziwą i rzeczywistą – że pracownik nie wywiązał się z powierzonych obowiązków, nieumiejętnie zarządzał podwładnymi i niewłaściwie delegował im zadania.

Więcej za mniej

Wyższy stołek w korporacyjnej hierarchii to czasem także sposób na firmowe oszczędności. Dlaczego? Zazwyczaj wiąże się ze 100-proc. wzrostem obowiązków przy 100-proc. zwiększonej odpowiedzialności, w zamian za 10-proc. podwyżkę wynagrodzenia. Oczywiście tylko zasadniczego. Jeśli na dotychczasową płacę podwładnego składała się zarówno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9906

Wydanie: 9906

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament