Tradycja w parze z nowoczesnością
Mój biznes | Chrzanowska Manufaktura Wędlin chce podbić krajowy rynek. Ma jej w tym pomóc technologia produkcji, dzięki której może konkurować ceną.
Beata Drewnowska
– Stworzyliśmy Chrzanowską Manufakturę Wędlin, ponieważ chcemy zaistnieć na ogólnopolskim rynku z produktami najwyższej jakości, które łączą tradycję i nowoczesność – mówi Krzysztof Kania, prezes spółki Chrzanowska Manufaktura Wędlin. Założył ją z pochodzącym z Francji Michaelem Schatzem.
Ścieżki obu wspólników skrzyżowały się w połowie lat 90., gdy zdecydowali się stworzyć Zakłady Mięsne w Wieliczce. W 2004 r. ich firma zmieniła nazwę na Unimięs i przeniosła się do Chrzanowa, gdzie powstała nowoczesna przetwórnia. Po roku ich zakład był w stanie produkować 40 ton mięsa i wędlin dziennie, a w 2006 r. jego zdolności były już dwa razy większe.
Włoch już kupuje
Dziś z linii Unimięsu – który zatrudnia ponad 900 osób i ma ok. 300 mln zł przychodów rocznie – schodzi niemal 200 ton produktów w ciągu doby. Jego klientami są przetwórnie z Polski i Europy, które kupują mięso do dalszego przerobu. Natomiast wędliny Unimięsu dostępne są głównie na Podkarpaciu,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta