Będziemy rozwijać technologię
Mariusz Marczewski | Polski przemysł obronny nie tylko będzie produkował część systemu kierowania ogniem – mówi dyrektor ds. rozwoju Thales Polska
Rz: Na początku wyścigu do budowy systemu antyrakietowego w naszym kraju Thales startował w konsorcjum z Polskim Holdingiem Obronnym. Ostatecznie w finale znaleźli się Amerykanie z Raytheona i europejskie konsorcjum Eurosam, właśnie z Thalesem. Jak te zmiany wpłyną na możliwości kooperacji z polskimi firmami zbrojeniowymi?
Mariusz Marczewski: Mogę zapewnić, że będziemy elastyczni. Oczekujemy, że wymagania, które ostatecznie ogłosi Ministerstwo Obrony Narodowej, pozwolą nam zaproponować ten sam, co w czasie dialogu technicznego, poziom współpracy opartej na trzech filarach. Chodzi tu o transfer technologii, przekazanie know-how z zakresu zarządzania dużymi projektami obronnymi oraz utrzymanie i stworzenie 5–7 tys. stanowisk pracy.
Czy możliwa jest kooperacja z polskimi spółkami przy budowie wielofunkcyjnych radarów kierowania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta