Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej swobody w ustalaniu zasad zarządzania gruntami i budynkami

19 września 2014 | Prawo i praktyka | Piotr Michał Kosmęda

Przy okazji zwiększenia dostępu do zawodów pośrednika i zarządcy nieruchomościami osłabieniu uległa trwałość umów zawieranych przez nich z klientami. Jaki mają one teraz charakter?

Minęło kilka miesięcy od 1 stycznia 2014 r., tj. od daty wejścia w życie przepisów ustawy z 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (DzU z 2013 nr 829), zwanej potocznie ustawą deregulacyjną. Wśród zmienionych ówcześnie 27 ustaw znalazła się również ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. DzU z 2014, nr 518).

Istotnie znowelizowano w szczególności przepisy dotyczące pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nieruchomościami. Wydaje się, że ustawodawca, przy okazji zwiększenia dostępu do zawodów pośrednika i zarządcy nieruchomościami, osłabił trwałość umów zawieranych przez pośredników i zarządców z ich klientami - >patrz ramka.

Nazwana czy nienazwana

Aby rozważyć, jakie skutki ma ustawa deregulacyjna dla wykładni obu umów, należy odwołać się najpierw do teorii prawa, w szczególności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9945

Wydanie: 9945

Spis treści
Zamów abonament