Cyfryzacja usług publicznych bez pomocy publicznej
Jeśli dofinansowana infrastruktura jest wykorzystywana zarówno do działalności gospodarczej, jak i publicznej, to w projekcie może wystąpić pomoc publiczna. Aby jej uniknąć, konieczne jest zastosowanie metodologii szacowania dofinansowania.
Władza Wdrażająca Programy Europejskie (dalej WWPE ) prowadzi nabór wniosków do działania 2.1 PO PC „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych". Dofinansowanie mogą otrzymać projekty polegające na tworzeniu i rozwoju nowoczesnych usług świadczonych drogą elektroniczną. Beneficjentami tej pomocy są jednostki administracji rządowej i im podległe, sądy i prokuratura oraz partnerstwa z wyżej wymienionymi przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, jednostkami naukowymi lub leczniczymi, których założycielem jest minister lub publiczna uczelnia medyczna.
W regulaminie konkursu, który potrwa do 4 maja 2015 r., zapisano, że dofinansowanie otrzymają projekty, których wsparcie nie stanowi pomocy publicznej ani pomocy de minimis. Projekty, które spełniają przesłanki pomocy publicznej wskazane w art. 107 ust. 1 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, otrzymają dofinansowanie jako niestanowiące pomocy publicznej na warunkach wskazanych w specjalnie przygotowanym dokumencie „Metodologia szacowania wysokości dofinansowania w związku z prowadzeniem przez Beneficjenta działania 2.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020 działalności gospodarczej w rozumieniu unijnym".
Ocena w tym zakresie odbywa się na zasadzie „tak/nie" i niespełnienie kryterium oznacza odrzucenie wniosku. Ważne zatem, aby przed złożeniem aplikacji dokładnie zaplanować sposób, w jaki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta