Instrukcja obsługi cząstkowej deklaracji VAT-7 dla szkół
Od 1 lipca 2015 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji VAT-7 i według niego musi być ona wypełniana.
Nowy wzór (15) deklaracji VAT-7 wprowadziło rozporządzenie ministra finansów z 18 czerwca 2015 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług. Liczy on dwie strony i 75 pozycji do wypełnienia. Przy czym obowiązkowe pozycje, które muszą być wypełnione obok danych identyfikacyjnych, dotyczą podatku należnego VAT (poz. 10–39) oraz wysokości zobowiązania podatkowego VAT (poz. 51).
Termin złożenia
Cząstkową deklarację składa się na ww. wzorze do swojej jednostki nadrzędnej (np. gminy) w terminie np. do 10. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym okresie rozliczeniowym lub w terminie innym wskazanym przez organ prowadzący.
Kwoty z poszczególnych pozycji deklaracji zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy się pomija, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych (art. 63 § 1 ordynacji podatkowej). Wszystkie wielkości ujemne poprzedza się znakiem minus (-). Niewypełnienie którejś z pozycji kwotowych jest równoznaczne z wpisaniem zera (0).
Ponieważ rozliczenie podatku należnego jest obowiązkiem każdego podatnika VAT składającego deklaracje VAT-7, natomiast odliczenie tylko jego prawem, dlatego niniejszym skupimy się wyłącznie na podatku należnym, dla którego właściwą częścią jest część C deklaracji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta