Nauka finansów przez doświadczanie
Nauczanie formalne czy dostarczanie klientom i uczniom twardej wiedzy ekonomicznej już nie wystarcza. Chodzi raczej o naukę przez doświadczanie – tak, by wypracować pewne postawy, modele zachowania – pisze prezes Citi Handlowego.
Sławomir S. Sikora
W opublikowanym kilka tygodni temu największym badaniu socjologicznym dotyczącym sytuacji życiowej Polaków Diagnoza Społeczna przeczytać możemy o rosnącym zaufaniu do banków. Polacy ufają bankom - wbrew potocznym opiniom banki pozostają jednymi z najbardziej wiarygodnych podmiotów. Podczas gdy takie instytucje, jak sądy, policja czy Parlament Europejski tracą w oczach społeczeństwa, my zyskujemy. To ogromne osiągnięcie, za którym stoi codzienna praca ponad 170 tysięcy bankowców. Jednocześnie to odpowiedzialność. Zaufanie, jakim klienci darzą dzisiaj banki, to największy kapitał, jaki one posiadają. Taki kapitał buduje się przez lata, stracić go można znacznie szybciej. Dlatego zadaniem bankowców jest nieustanne wzmacnianie tego zaufania.
Misją banków jest służyć
W jaki sposób to robić? Po prostu umożliwiając klientom rozwój oraz wspierając wzrost...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta