Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekamy na dobrą zmianę

28 grudnia 2015 | Sport | Krzysztof Rawa
Kamil Stoch początek sezonu miał nieudany, mistrz olimpijski mówił nawet, że jest bezradny
źródło: PAP
Kamil Stoch początek sezonu miał nieudany, mistrz olimpijski mówił nawet, że jest bezradny

Czas na 64. Turniej Czterech Skoczni – dla mocnych święto, dla Kamila Stocha poszukiwanie straconej formy.

W Oberstdorfie na skoczni Schattenberg zjawi się polska piątka, której sukcesów bardzo chcemy życzyć, ale wiara, że życzenia się spełnią, na razie silna nie jest. Po siedmiu konkursach Pucharu Świata fakty są raczej przykre: Kamil Stoch jest zagubiony, skacze w kratkę, przed kamerami TVP uczciwie przyznaje, że między chęciami i możliwościami zgody nie ma, nie widzi skutecznego pomysłu na dobrą zmianę.

Podwójny mistrz olimpijski z Soczi zajmuje w klasyfikacji pucharowej 19. miejsce (zebrał 92 punkty – lider Peter Prevc 564), szczytem była szósta pozycja w Niżnym Tagile. Przy tych dość skromnych osiągnięciach Stoch i tak jest najlepszy w polskiej reprezentacji. Trener Łukasz Kruczek wziął do kadry na 64. TCS jeszcze Stefana Hulę (25. w PŚ), Macieja Kota (30.), Piotra Żyłę (36.) i Klemensa Murańkę (38.), czyli tych, którzy w większości konkursów trzymali halabardy, patrząc jak błyszczą talenty młodych Norwegów, jak wygrywają Severin Freund i Peter Prevc.

Skoki narciarskie dobrze znają przypadki nagłych załamań formy wybitnych zawodników, to może nawet reguła, nie wyjątek. Nie ominęły one Adama Małysza, Janne Ahonena, Svena Hannawalda i wielu innych sław. Fakty ujawniane po latach pokazywały zwykle, że nie było w tym wielkiej tajemnicy, lecz konkretne problemy życiowe lub błędy sportowe.

Tym razem cierpi cała drużyna, której trener Kruczek jeszcze nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10330

Wydanie: 10330

Spis treści
Zamów abonament