Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spóźnialski zapłaci więcej, ale zezwolenie zachowa

12 stycznia 2016 | Administracja | Michał Cyrankiewicz

Przedsiębiorca, który 
do 31 stycznia 2016 r. nie złoży oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych lub nie uiści wymaganej opłaty, będzie mógł – po spełnieniu pewnych warunków – nadal prowadzić taką działalność.

Spóźnialska firma będzie mogła w ciągu kolejnych 30 dni dopełnić zaniechanej czynności, uiszczając jednocześnie dodatkową opłatę. Jej wysokość ustalono na 30 proc. opłaty należnej za korzystanie z zezwolenia. Rozwiązanie takie wprowadza obowiązująca od 1 stycznia 2016 r. nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej u.o.w.t.) Ale to niejedyna zmiana wprowadzona tą nowelizacją.

Obowiązujące od 1 stycznia br. przepisy zmieniają również zasady wydawania zezwoleń jednorazowych, o których mowa w art. 181 ust. 1 u.o.w.t. oraz przedsiębiorcom, których działalność polega na organizacji przyjęć, czyli tych, o których mowa w art. 181 ust. 4 u.o.w.t. Zmiana polega na tym, że wójt (burmistrz, prezydent miasta) będzie mógł przyznać jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu bez konieczności występowania do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych o ustalenie zgodności lokalizacji punktu sprzedaży z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10341

Wydanie: 10341

Spis treści
Zamów abonament