Wrocław pokonał Trójmiasto
Stolica Dolnego Śląska rywalizowała z Trójmiastem o miano trzeciego rynku mieszkaniowego w Polsce. I wygrała. Jak się to udało deweloperom?
Dziś Wrocław zajmuje trzecią, niezagrożoną pozycję w kraju – po Warszawie i Krakowie – zarówno pod względem wielkości oferty na rynku pierwotnym, jak i liczby sprzedanych nowych mieszkań – wynika z danych firmy Reas.
– Jeśli chodzi o liczbę lokali sprzedawanych rocznie we Wrocławiu, niezależnie od niewielkich, kwartalnych wahań, od 2011 roku widoczny jest wyraźny i dość regularny trend wzrostowy. W 2013 roku we Wrocławiu sprzedano niemal 5,6 tys. lokali, w 2014 roku było to już ponad 6,4 tys. (wzrost o 15,7 proc.), a w 2015 roku sprzedaż wyniosła blisko 8,1 tys. lokali – wylicza Katarzyna Kuniewicz, partner w firmie doradczej Reas.
Jak się to stało?
Dlaczego tak dużo mieszkań udało się sprzedać firmom budującym osiedla we Wrocławiu? Zdaniem ekspertów Reasa duża w tym zasługa deweloperów, którzy dobrze dostosowują projekty do preferencji nabywców.
– Największym zainteresowaniem cieszą się w stolicy Dolnego Śląska mieszkania ze średniej półki cenowej, czyli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta