Co powinna zawierać umowa timesharingowa
Standardowy formularz informacyjny obejmuje szczegółowe dane dotyczące zasad i warunków udostępniania obiektów wakacyjnych przez przedsiębiorcę. Przekazanie takiego dokumentu klientowi przed podpisaniem umowy jest obowiązkowe.
Charakterystyka timesharingu, zagadnienia podatkowe związane z zawieraniem przez przedsiębiorców tego typu umów oraz ujmowanie wynikających z nich operacji gospodarczych w księgach rachunkowych zostały omówione w poprzednich wydaniach „Eksperta księgowego" (z 18 maja, 25 maja i 1 czerwca 2016 r.). Dziś uzupełniamy informacje o treści i sposobie zawierania samej umowy timesharingowej.
Przed zawarciem umowy timesharingowej, przedsiębiorca zobowiązany jest przekazać konsumentowi nieodpłatnie szczegółowe informacje dotyczące takiej umowy (tzw. informacje przedkontraktowe), w zakresie określonym w standardowym formularzu informacyjnym.
Informacje przedkontraktowe
Obejmuje on:
- informacje wstępne (takie jak: dane i adresy przedsiębiorcy, będącego stroną umowy; krótki opis produktu; okres korzystania w każdym roku z miejsca zakwaterowania i czas trwania umowy; data, od której konsument może korzystać z prawa będącego przedmiotem umowy; cena nabycia praw oraz opis dodatkowych kosztów obciążających konsumenta; zestawienie udostępnionych konsumentowi usług związanych z korzystaniem z miejsca zakwaterowania, takich jak: dostarczanie energii elektrycznej, wody, utrzymanie obiektów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta