Jak rozliczyć usługi transportu w specjalnej strefie ekonomicznej
Wyodrębniony, dodatkowy przychód związany z przewozem wyrobów strefowych do kontrahentów, jako nieobjęty zakresem zezwolenia, podlega opodatkowaniu.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 6 kwietnia 2016 r. (IBPB- 1-3/4510-200/16/AB).
Spółka prowadzi działalność produkcyjną na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie ważnego zezwolenia strefowego. Działalność spółki obejmuje produkcję różnego rodzaju wyrobów medycznych. Spółka współpracuje ze swoimi klientami przy wykorzystaniu następujących modeli biznesowych:
- klient samodzielnie odbiera towar od spółki i pokrywa koszty transportu,
- spółka dostarcza towar do miejsca wskazanego przez klienta – wówczas koszt transportu jest wliczany w cenę wyrobu strefowego.
Zdarzają się jednak sytuacje, gdy klient, który zazwyczaj samodzielnie odbiera towary, nie ma możliwości odbioru zamówionej partii lub zgłasza potrzebę dostawy poza przyjętym harmonogramem dostaw lub do nowej lokalizacji. W takich przypadkach spółka odrębnie obciąża klienta kosztami z tytułu świadczonych usług transportowych, w wyniku czego uzyskuje dodatkowy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta