Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na rynku są jeszcze duże rezerwy efektywności

09 września 2016 | Ekonomia
Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4, operatora sieci Play
autor zdjęcia: Borys Skrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4, operatora sieci Play

Jestem ogromnym optymistą, jeśli chodzi o przyszłość spółki. Wypracowaliśmy trwałą przewagę konkurencyjną – mówi Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4, operatora sieci Play.

Rz: Play został nagrodzony podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy tytułem Firma Roku 2015. Cofnijmy się jednak o dziesięć lat, kiedy wszystko się zaczęło. Wówczas niewielu wierzyło w rynkowy sukces Playa, wtedy czwartego operatora na rynku. A jednak się udało. Jak do tego doszło?

Jacek Niewęgłowski: Play jest dziś drugą firmą na rynku. Obsługujemy prawie 15 mln klientów i dysponujemy 26-proc. udziałem w konkurencyjnym rynku. Te udziały i przychody rok do roku konsekwentnie rosną. Osiągnęliśmy sukces.

Taka sztuka nie udała się nikomu w Europie. Nigdy nie było sytuacji, że startując z dużym opóźnieniem w stosunku do innych operatorów, udało się komuś przebić – na już spenetrowanym rynku – na taką pozycję, jak nam się to udało. Dziesięć lat temu wymyśliliśmy Playa i realizowaliśmy ten projekt z bardzo dużą konsekwencją. Pyta pan o źródła sukcesu. Ja sam staram się retrospektywnie zrozumieć, jak do tego doszło. Wydaje mi się, że kluczowym czynnikiem była ogromna konsekwencja i wytrwałość, połączona z pasją ludzi, którzy tę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10544

Wydanie: 10544

Spis treści
Zamów abonament