Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co oznacza dla nas unia energetyczna?

13 grudnia 2016 | Dodatki Jednodniowe

Państwa członkowskie UE przyjęły w marcu 2015 roku unię energetyczną, która jest jedną z kluczowych polityk Unii Europejskiej. Jej skutki najsilniej odczuje sektor elektroenergetyczny.

Jakie konsekwencje dla Polski niesie przyjęta unia energetyczna? Zdaniem Pawła Turowskiego z Departamentu Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego w perspektywie średniookresowej unia przyczyni się do wzrostu konkurencji między koncernami elektroenergetycznymi i będzie wspierać sektor oparty na odnawialnych źródłach energii.

Paweł Turowski, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego: – Drogi rozwoju polskiej energetyki w coraz większym stopniu są kształtowane przez politykę Unii Europejskiej dotyczącą takich zagadnień, jak: klimat i energia, ochrona środowiska oraz rozwój konkurencji. Te priorytety w coraz większym stopniu determinują możliwości działania, utrudniając zarazem obranie innego kierunku działań. Otoczenie regulacyjne, przyjmowane na poziomie Unii Europejskiej, może w nieodległej przyszłości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10623

Wydanie: 10623

Spis treści
Zamów abonament