Kurator zaszachował gminę
Jeden kurator oświaty zgodził się na likwidację liceum, ale jego następca zmienił zdanie. Sąd zbada, czy mógł.
Tam, gdzie gminy czy powiaty podjęły uchwały o likwidacji szkoły, mogą pojawić się problemy. Przekonał się o tym niewielki Wołów, a wszystko przez ciągłe zmiany w prawie oświatowym.
Z braku uczniów
Sesja Rady Powiatu Wołów w woj. dolnośląskim, na którą 15 lutego 2016 r. licznie przybyli mieszkańcy Brzegu Dolnego, była gorąca. Mimo protestów Rada podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego im. J.M. Ossolińskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Brzegu Dolnym.
Likwidacja od 31 sierpnia 2018 r. miała nastąpić z powodów demograficznych: w trzech klasach liceum uczyło się tylko 70 uczniów. Cztery szkoły ponadgimnazjalne (dwa licea, technikum i zasadnicza szkoła zawodowa) w Brzegu Dolnym miały w zupełności zaspokoić potrzeby edukacyjne. Uczniowie likwidowanej szkoły będą też mogli zakończyć naukę, gdyż likwidacja ma nastąpić stopniowo,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta