Wiemy, jak uwolnić kreatywność w mieście
Sięgamy po niestosowaną dotąd, innowacyjną metodę budowy strategii miasta i nie porzucimy tego narzędzia – mówi wiceprezydent Krakowa.
Rz: W Krakowie pod koniec ub.r. odbył się Smogathon, czyli konkurs dla inżynierów, programistów, studentów i naukowców, którzy chcą walczyć ze smogiem, a w marcu tego roku KrakHack. Na październik szykowany jest z kolei HackYeah, największy hackathon w Europie. Stolica Małopolski chce być stolicą hackathonów w regionie?
Elżbieta Koterba: Pierwszy Smogathon odbył się już w 2015 r. Wcześniej, w ramach zorganizowanego przez UMK Tygodnia Startupów, wsparliśmy AGHacks, największy wówczas studencki hackathon w Europie. To wtedy zaczęliśmy się przyglądać metodzie hackatonów.
W ich organizowaniu z pewnością pomaga fakt, że Kraków jest miastem wyższych uczelni. W 2015 r. studiowało tu prawie 180 tys. osób. Przyglądając się wyrastającym wśród uczelni i szkół wyższych startupom, wyobraźni tworzących je ludzi, a także ich przedsiębiorczości i kreatywności, wiemy, że ich potencjał jest ogromny. Naszym zadaniem jest pomoc w jego uwolnieniu i wykorzystaniu. Dokładamy starań, by stać się stolicą nowoczesnego myślenia o mieście, by stać się miastem otwartym na nowe pomysły....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta