Specjalistyczne kierunki usystematyzują wiedzę
Podnoszenie kwalifikacji | Studia podyplomowe to dobry wybór dla osób, które mają już wiedzę teoretyczną z danej dziedziny, ale potrzebują więcej informacji praktycznych, spotkań z praktykami czy odpowiednich kontaktów.
To studia dla osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, poszerzać horyzonty, zostać ekspertami w konkretnej dziedzinie. Do wyboru jest wiele specjalistycznych programów kształcenia, które zadowolą zarówno szukających wsparcia zawodowego, jak i osoby, które chcą poszerzyć prywatne zainteresowania. Uczelnie przygotowały sporo nowości.
– Zaświadczenie o ukończeniu porządnych studiów podyplomowych w renomowanej uczelni może być dodatkowym atutem podczas ubiegania się o pracę. Zazwyczaj nie jest to jedyny powód przyjęcia kandydata do pracy, ale coraz częściej się zdarza, że jest czynnikiem decydującym – mówi dr Paulina Sobiczewska, psycholog, kierownik ds. konsultingu i szkoleń, Centrum Współpracy z Biznesem, Uniwersytet SWPS.
Wybierając studia podyplomowe, należy sprawdzić renomę uczelni – czy ma doświadczenie w ich prowadzeniu, od jak dawna są prowadzone kursy, ile kierunków jest w ofercie, ile edycji już się odbyło. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem studiów. – Ważne jest, ile godzin obejmuje (mniej niż 160 godz. powinno wzbudzić podejrzenia – tematy nie będą traktowane...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta