Szkoły wyższe będą uczyć z naciskiem na praktykę
Uczelnie zachęcają kandydatów na studia nowymi kierunkami, które powstały we współpracy z biznesem. Dzięki temu na rynek trafią absolwenci, którzy nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy. Rekrutacja wciąż trwa.
Kierunek lekarski, biotechnologia medyczna, chemia i analityka żywności, turystyka i kultura śródziemnomorska, paleobiologia prowadzona w języku angielskim – to tylko niektóre z nowych propozycji Uniwersytetu Opolskiego, które już cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
– Widać to po liczbie zapisów. Jedna czwarta dokonanych już zapisów dotyczy kierunku lekarskiego – mówi dr Jerzy Wiechuła, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji. Jego zdaniem oblegane też będą – jak dzieje się to niezmiennie od kilku lat – prawo, psychologia i filologia angielska. Biotechnologia medyczna przygotuje absolwenta do pracy we wszystkich typach laboratoriów badawczych, kontrolnych i diagnostycznych, firmach przemysłu biotechnologicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego oraz firmach projektujących systemy diagnostyczne i terapeutyczne i wytwarzających suplementy diety, a także żywność funkcjonalną.
Paleobiologia to specjalność na kierunku biologia, prowadzona w języku angielskim. Jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie studentów zagranicznych, szczególnie z Belgii, Holandii i Niemiec, którzy każdego roku biorą udział w pracach terenowych, organizowanych na Opolszczyźnie (głównie w Krasiejowie) przez Pracownię Paleobiologii i Europejskie Centrum Paleobiologii UO. Kierunek turystyka i kultura śródziemnomorska przygotowuje do pracy w szeroko pojętej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta