Prywatne rozmowy ze służbowej komórki bez PIT
Jeśli pracodawca płaci ryczałtowy abonament telekomunikacyjny, to pracownik wykorzystujący firmowy telefon także do celów osobistych nie osiąga przychodu. Nie da się bowiem jednoznacznie określić kwoty przysporzenia.
Prowadzę biuro rachunkowe. Jeden z moich klientów zapytał mnie, czy jeżeli udostępni wybranym pracownikom telefony komórkowe do korzystania dla celów służbowych, z możliwością incydentalnego wykorzystania ich do rozmów krajowych w celach prywatnych, to powinien wartość tego świadczenia doliczyć do przychodów tych pracowników i pobrać od nich zaliczkę na PIT. Umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych została zawarta z jednym z operatorów sieci komórkowej i przewiduje dla wszystkich numerów abonamenty ryczałtowe, które dla określonej kwoty dopuszczają nielimitowane rozmowy z numerami telefonów komórkowych i stacjonarnych na terenie Polski. Umowa wskazuje jedynie abonament w postaci wynagrodzenia ryczałtowego, nie wskazuje natomiast stawki za minutę połączenia – pyta czytelniczka....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta