Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusz socjalny jako źródło finansowania benefitów pracowniczych

23 listopada 2017 | Praca i ZUS | Hubert Hajduczenia Ewelina Jaworska

zarządzanie | Zachętą dla kandydatów na pracowników mogą być zasady gospodarowania środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Zakres przewidzianych w nim świadczeń warto dopasować do potrzeb zatrudnionych osób. Hubert Hajduczenia Ewelina Jaworska

W ostatnim czasie można zaobserwować intensywne zmiany na rynku pracy. Spadek bezrobocia do najniższego poziomu od ponad 20 lat (w październiku 2017 r. – 6,6 proc. .; prognoza na koniec 2018 r. to już tylko 4,9 proc.) oraz zwiększone zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników skutkuje tym, że w wielu sektorach możemy już mówić o tzw. rynku pracownika.

Powyższe potwierdzają również badania rynku pracy. Tytułem przykładu, w 2017 r. jedynie 13 proc. ankietowanych pracowników nie miało w planach zmiany pracy, a przy tym co czwarty rozważał zmianę zatrudnienia w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jednocześnie 93 proc. pracodawców planowało zwiększyć zatrudnienie w 2017 r. i aż 89 proc. spodziewało się znacznych trudności z tym związanych (Raport Płacowy Hays Poland „Trendy na rynku pracy").

Pracodawcy są zatem zmuszeni do podjęcia działań, które spowodują, że stworzą miejsce pracy atrakcyjniejsze niż ich konkurenci.

Zachęty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10910

Wydanie: 10910

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Zamów abonament