Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ważne formalności przed delegowaniem

23 listopada 2017 | Praca i ZUS | Katarzyna Gospodarowicz

Wysyłając zatrudnionych cudzoziemców za granicę w celu czasowego wykonywania tam pracy, należy ustalić, jakie dokumenty i zgłoszenia są niezbędne do tego, aby delegowanie było legalne.

- Mam pracowników z Ukrainy. Obecnie pracują w Polsce, ale mamy też zlecenia na prace w Niemczech (dla monterów prac elektrycznych). Co muszę zrobić, aby legalnie ich tam wysłać do pracy na jakiś czas? – pyta czytelnik.

W opisanym przypadku zapewne konieczne będzie delegowanie pracowników do pracy na terytorium Niemiec. Delegowanie polega na czasowym wysłaniu pracownika za granicę w celu wykonywania powierzonych mu zadań.

Dwie przesłanki

Zgodnie z art. 1 ust. 3 dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 16 grudnia 1996 r. dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, pracodawca może wysłać pracownika do pracy za granicę w ramach umowy zawartej między przedsiębiorstwem delegującym a odbiorcą usług, do zakładu albo przedsiębiorstwa należącego do grupy przedsiębiorców bądź jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10910

Wydanie: 10910

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Zamów abonament