Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zakres polisy ważniejszy od ceny

23 listopada 2017 | Moje pieniądze
źródło: Rzeczpospolita

Autocasco | Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia Regina Skibińska

Polisa autocasco zapewnia odszkodowanie w razie kradzieży samochodu, zniszczenia go przez inne osoby wskutek wandalizmu, a także wtedy, gdy uszkodzimy auto przez własną nieuwagę (np. zahaczymy o przydrożny słupek).

– O autocasco powinni pomyśleć zwłaszcza właściciele aut, które mogą stanowić atrakcyjny łup dla złodziei. Chodzi o najczęściej kradzione marki czy nowsze i droższe samochody. Polisa taka przyda się również kierowcom, którym nie wychodzi bezkolizyjna jazda i są częstymi klientami u mechaników czy wulkanizatorów – radzi Damian Andruszkiewicz, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego w Compensie.

Z polisy AC najchętniej rezygnują właściciele wiekowych pojazdów, dla których to ubezpieczenie może być zbyt drogie w relacji do wartości pojazdu. Jeśli zastanawiamy się, czy kupić AC, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w razie kradzieży samochodu lub poważniejszego uszkodzenia będziemy w stanie sami sfinansować naprawę albo zakup nowego auta.

Różnice w cenach pakietów OC i AC u różnych ubezpieczycieli potrafią sięgać kilku tysięcy złotych. Na przykład w Gdańsku 33-letni kierowca (prawo jazdy od 10 lat, OC od siedmiu lat, nigdy nie miał szkody, AC od trzech lat), jeżdżący pięcioletnim oplem astrą (o mocy silnika 110 KM i pojemności 1,7 l) za najdroższy pakiet obejmujący OC i AC zapłaci 4035 zł, a za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10910

Wydanie: 10910

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Zamów abonament