Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeździsz spokojnie, możesz dostać zniżkę

23 listopada 2017 | Moje pieniądze
źródło: AdobeStock

Nowości | Na razie dwie firmy oferują tańsze polisy kierowcom, którzy korzystają z aplikacji monitorującej styl jazdy Regina Skibińska

Już dwa towarzystwa wprowadziły rozwiązania telematyczne pozwalające obniżyć składkę kierowcom, którzy jeżdżą bezpiecznie i pozwalają monitorować swój styl jazdy. Ta popularna w Europie zachodniej technologia umożliwia obserwację samochodwu dzięki modułowi GPS.

Zachęcanie do spokojnej, rozważnej jazdy działa prewencyjnie i powinno się opłacać wszystkim. Ogranicza to ryzyko wypadku czy stłuczki. Ubezpieczyciel może więc zmniejszyć wielkość wypłacanych odszkodowań. A kierowca nie tylko dba w ten sposób o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu, ale też oszczędza na kosztach ubezpieczenia.

Trzeba poddać się kontroli

Towarzystwa zaczynają wprowadzać rozwiązania, dzięki którym kierowca, który zgodzi się na monitorowanie swojego stylu jazdy i będzie jeździł bezpiecznie, zapłaci mniej za ubezpieczenia komunikacyjne.

W tym roku zniżki za bezpieczny styl jazdy wprowadziło dwóch ubezpieczycieli....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10910

Wydanie: 10910

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Zamów abonament