Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych

23 listopada 2017 | Moje pieniądze
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Ceny OC | Obowiązkowe polisy sprzedawane przez wszystkie towarzystwa mają taki sam zakres, różnią się tylko składkami Regina Skibińska

Jeśli kupujemy samą polisę OC, to powinniśmy porównać składki w kilku, a najlepiej kilkunastu towarzystwach. Tylko w ten sposób możemy wybrać tanią ofertę.

Najważniejsza jest cena

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Bez względu na to, w jakiej firmie je kupujemy, zawsze ma taki sam zakres. Wynika to z zapisów ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Jedyne różnice między ofertami towarzystw mogą dotyczyć sposobu likwidacji ewentualnej szkody. Niektórzy ubezpieczyciele proponują klientom tzw. bezpośrednią likwidację szkód (BLS). Polega to na tym, że po odszkodowanie z OC sprawcy wypadku możemy zgłosić się do swojego ubezpieczyciela (tam gdzie kupiliśmy OC dla swojego samochodu), a nie do firmy, która wystawiła polisę OC sprawcy wypadku (tak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10910

Wydanie: 10910

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Zamów abonament