Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zamienić dokument w elektroniczny plik

23 listopada 2017 | Moje pieniądze
źródło: AdobeStock

Technologie | Dzięki oprogramowaniu OCR nie musimy przepisywać notatek i łatwo odnajdziemy każdy dokument w domowym e-archiwum Barbara mejssner

Coraz częściej przechowujemy dokumenty w postaci cyfrowej. Studenci i uczniowie skanują różne materiały, ale to nie rozwiązuje problemu edycji pliku. Mamy co prawda dokument w komputerze, ale nie możemy z nim nic zrobić.

Skan to tylko graficzne przedstawienie pliku. Nic nie zmienia zapisanie go w pdf. – nadal pozostaje jedynie obrazem. Aby taki plik można było edytować, trzeba go albo przepisać, co trwa długo, albo skorzystać z oprogramowania OCR, które jedną stronę przetworzy w ciągu minuty.

Poza tym dzięki oprogramowaniu OCR w domowym archiwum komputerowym odnajdziemy każdy dokument, bo wyszukamy go według fraz i słów kluczowych.

OCR (Optical Character Recognition) to oprogramowanie służące do rozpoznawania znaków i całych tekstów w pliku graficznym. Oprócz samego tekstu identyfikuje także krój i wielkość czcionek, tabele, akapity i szpalty. Następnie zmienia je w postać cyfrową, czytelną dla urządzeń komputerowych.

Rozpoznany tekst może zostać wyeksportowany do pliku tekstowego Word, arkusza Excel lub zapisany w formacie pdf. (tzw. searchable pdf., czyli pdf. z możliwością przeszukiwania tekstowego)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10910

Wydanie: 10910

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Zamów abonament