Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poczta Polska kupi firmę kurierską w Niemczech

27 marca 2018 | Ekonomia
Poczta polska to jedyny rodzimy operator na polskim rynku kurierskim
źródło: Rzeczpospolita
Poczta polska to jedyny rodzimy operator na polskim rynku kurierskim

logistyka | Państwowa spółka ma ambitny plan ekspansji na rynku paczek – zaczęła już samodzielnie rozwozić po Starym Kontynencie towary importowane z Chin, a wkrótce uruchomi w kraju sieć maszyn nadawczych. michał duszczyk

Poczta Polska (PP) chce wyjść za granicę i wzorem takich gigantów jak DHL czy DPD zamierza budować swoją sieć kurierską w innych krajach – ustaliła „Rzeczpospolita". Jak się dowiedzieliśmy, na pierwszy ogień pójdzie rynek niemiecki. PP planuje przejąć tam jedną z firm logistycznych.

Trwają już rozmowy w tej sprawie, ale szczegóły owiane są tajemnicą. – Nie wykluczam akwizycji nawet w krótkim horyzoncie czasu. Ale nie chcę niczego przesądzać – mówi „Rzeczpospolitej" Przemysław Sypniewski, prezes Poczty. Transakcja ma sprawić, że PP zwiększy przychody z dostaw transgranicznych, bo dziś musi dzielić się nimi z lokalnymi operatorami pocztowymi. A w naszym regionie Europy ten rynek do 2020 r. ma być wart 45 mld dol.

Regionalny hub

Rozwój na tzw. rynku cross-border, czyli dostaw towarów kupowanych online za granicą, to jeden z filarów strategii Poczty. – Rynki międzynarodowe są dla nas bardzo interesujące – mówi prezes Sypniewski. W 2017 r. państwowa spółka uruchomiła własne kursy do Europy Zachodniej. – Dziś przesyłki dostarczane przez pocztę chińską do Polski doręczamy dalej własnym transportem do Niemiec, Hiszpanii czy Holandii – tłumaczy Sypniewski.

Chodzi głównie o towary kupowane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11012

Wydanie: 11012

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament