Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W pogoni za szlemem

18 czerwca 2018 | Życie Regionów

tenis | Nie w słynnych zagranicznych akademiach, 
ale w Piotrkowie Trybunalskim, Wrocławiu, 
Warszawie i Łodzi wychowali się najlepsi 
polscy tenisiści młodego pokolenia.olgierd kwiatkowski

W maju po raz pierwszy od 2006 roku Agnieszka Radwańska opuściła turniej wielkoszlemowy. Z powodu kontuzji pleców musiała wycofać się z Roland Garros. Kłopoty zdrowotne krakowianka ma od dwóch sezonów. Wygrywa coraz rzadziej, spadła w rankingu. Być może trzeba się z tym pogodzić – choć będzie trudno – że najlepsza polska tenisistka w historii, finalistka Wimbledonu, nie będzie grać już na dawnym poziomie, a niewykluczone, że niedługo zejdzie z zawodowej sceny. Ma 29 lat, profesjonalnie gra w tenisa już 14 lat.

Jerzy Janowicz, kiedyś numer 14 na świecie już dawno wypadł z czołówki. Dziś zajmuje 199. pozycję. Łodzianin leczy kolejne kontuzje. Łukasz Kubot, który w ubiegłym roku wygrał w deblu Wimbledon i jeszcze niedawno był numerem 1 w rankingu ATP w grze podwójnej wszedł już w zaawansowany wiek (skończył 36 lat). W każdej chwili może ogłosić zakończenie kariery.

W tenisie następuje zmiana warty. Mimo permanentnych kłopotów finansowych Polskiego Związku Tenisowego, braku systemu szkolenia, pojawiła się nadzieja, że Radwańską, Janowicza, Kubota będzie miał kto zastąpić. 17-letnia warszawianka Iga Świątek wygrała turniej deblowy juniorek na kortach Rolanda Garros, w singlu była w półfinale. Zaskakuje postawa 21-letniego Huberta Hurkacza. Pochodzący z Wrocławia tenisista jest już na 121. miejscu w klasyfikacji ATP. W pierwszej dwusetce znajduje się trenujący w Łodzi Kamil...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11079

Wydanie: 11079

Spis treści

Komunikaty

Reklama

Zamów abonament