Co punktowaliśmy
METODOLOGIA | Wydziały mogły zdobyć maksymalnie 40 pkt. Najlepszy uzyskał 25,55, czyli blisko 63,9 proc.
W VII edycji rankingu „Rzeczpospolitej", tak jak w poprzednich, liczą się trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. W każdej można otrzymać maks. odpowiednio 14, 18 i 8 pkt. Ranking został opracowany na podstawie danych za 2017 r., które otrzymaliśmy z Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.
W tej edycji wprowadziliśmy jednak zmiany.
Po pierwsze, w kategorii jakość kształcenia zrezygnowaliśmy z oceny wyróżniające PKA oraz z pozycji wykładowcy zawodowcy.
Po drugie, dodaliśmy do kategorii jakość kształcenia liczbę kandydatów na jedno miejsce na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.
Po trzecie, zrezygnowaliśmy z pozycji wielojęzyczność oraz szkoły prawa obcego w kategorii współpraca z zagranicą.
Po czwarte, dodaliśmy pozycję mobilność kadry przyjeżdżającej w kategorii współpraca z zagranicą.
Kategoria: potencjał naukowy
1. Ocena parametryczna (maks. 2 pkt). Kat. A+ – 2 pkt, kat. A – 1,5 pkt, kat. B – 1 pkt i kat. C 0,5 pkt.
2. Rozwój kadry (maks. 3 pkt) mierzony liczbą pracowników, którzy otrzymali tytuł profesora i stopień doktora habilitowanego oraz obronionych doktoratów w 2017 r. do liczby pracowników, którzy są przypisani do minimum kadrowego.
3. Uprawnienia habilitacyjne (maks. 3...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta