Sztuka na świeżym powietrzu
Wakacje | Nadchodzi czas koncertów i spektakli w objeździe, w plenerze. Dobry przykład już od lat dają samorządowe filharmonie – łódzka i podkarpacka, teatry Trójmiasta, krakowska Łaźnia Nowa.Jacek Cieślak
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski" jest jedną z najważniejszych inicjatyw kulturalnych sezonu letniego w województwie łódzkim. Koncerty odbywać się będą w kilkunastu najpiękniejszych, turystycznych zakątkach województwa łódzkiego, m.in.: Rogów, Dobroń, Brzeźno, Warta, Wolbórz, Inowłódz, Wieruszów, Zelów, Pęczniew, Góra Świętej Małgorzaty, Lipce Reymontowskie, Krośniewice, Nieborów. Wydarzenia artystyczne organizowane będą w kościołach i klasztorach, zamkach, pałacach, a często – w plenerze i w atmosferze rodzinnego pikniku.
Tegoroczna edycja wystartowała 16 czerwca. W Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu wystąpiła Anita Lipnicka & The Hats. Oficjalna inauguracja zaplanowana jest na 1 lipca w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja w Łowiczu. W koncercie „Lux laterna" wezmą udział Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran), Tomasz Kaszuba (fortepiano) oraz Chór Filharmonii Łódzkiej. Wykonają m.in. „Magnificat", „Domus mea" Mikołaja Zieleńskiego oraz „Regina caeli" i „Innegiamo" z opery „Rycerskość wieśniacza" Pietro Mascagniego.
W lipcu i sierpniu ze scen festiwalowych popłynie muzyka chóralna, jazzowa oraz etniczna, ponieważ program tworzą utwory lżejsze od kanonu muzyki poważnej, których melomani zazwyczaj mogą słuchać w gmachu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta