Nowa moda podbija regiony
Organizacja pracy | Coworking, czyli lokale, w których pracują i freelancerzy, i przedstawiciele wielkich korporacji, przestają być domeną stolicy. Wspólne miejsca pracy organizują też samorządy.
Najbardziej spektakularne zmiany w nieruchomościach dokonały się bodajże na rynku biurowym. Siedziby firm często przypominają domy, z dywanami, sofami, salami telewizyjnymi i kuchniami, w których można przygotować obiad. Stare gabinety twierdze zastąpiły otwarte przestrzenie z biurkami, które nie zawsze są przypisane do pracownika. Coworki, czyli miejsca do wspólnej pracy, które w centrum świata stawiają pracownika i jego pomysły, podbijają rynek. W Polsce debiutują kolejni operatorzy takich biur.
– Coraz więcej dużych graczy, takich jak City Space, BusinessLink czy Regus, posiada lub otwiera kolejne biura w miastach regionalnych – mówi Tomasz Węglarz, ekspert firmy Biuro na Miarę. – Rozbudowa autostrad, poprawa jakości komunikacji międzymiastowej oraz modernizacja czołowych miast regionalnych wzmacnia ich atrakcyjność nie tylko dla polskiego, ale też zagranicznego kapitału. Operatorzy zgodnie twierdzą, że rynki regionalne potrzebują elastycznych powierzchni dla małych i średnich firm oraz korporacji, które szukają powierzchni tymczasowych – podkreśla.
Zdaniem Tomasza Węglarza tylko czekać, kiedy takie miasta jak Rzeszów, Lublin czy Katowice staną się łakomym kąskiem dla operatorów powierzchni coworkingowych, także tych lokalnych.
Węglarz, mówiąc o powierzchniach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta