Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzedaż remizy gminnej zwolniona z VAT

29 stycznia 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Na zwolnienie nie może mieć wpływu fakt wydania dla działki decyzji 
o warunkach zabudowy, ustalającej realizację zabudowy mieszkaniowej zagrodowej z koniecznością rozbiórki istniejącego budynku.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 10 grudnia 2018 r. (sygn. 0115-KDIT1-3.4012. 689.2018.2.MD) rozstrzygnął kwestię zasad opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działki zabudowanej budynkiem remizy. Gmina będąca wnioskodawcą zamierza zbyć w drodze przetargu ustnego nieograniczonego działkę gruntu zabudowaną budynkiem remizy. Gmina nabyła własność tej działki na podstawie decyzji wojewody wydanej w maju 1992 r. Na działce posadowiony jest zdewastowany budynek remizy, którego budowa została zakończona w 1970 r. i w tym samym roku, zgodnie z ewidencją gruntów i budynków prowadzoną przez starostę, został oddany do użytkowania.

Zgodnie z zapisami karty środka trwałego przedmiotowy środek trwały został przyjęty z dniem 1 stycznia 1995 r. Gmina nie odliczyła VAT z tytułu jego nabycia. Na karcie środka trwałego nie zaewidencjonowano zwiększeń jego wartości, ulepszeń w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Budynek nie był przedmiotem opodatkowanej sprzedaży, ani opodatkowanej zamiany.

Dla zbywanej działki gruntu została wydana decyzja o warunkach zabudowy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11267

Wydanie: 11267

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament